DRUK ROTOGRAWIUROWY

Rotograwiura stanowi rodzaj druku wklęsłego, gdzie formą drukową jest metalowy cylinder z wygrawerowanym mechanicznie lub wykonanym techniką laserowo obrazem. Napowierzchni cylindra w specjalnie wykonanych zagłębieniach (tzw. kałamarzykach) gromadzi się farba wklęsłodrukowa. W druku rotograwiurowym sam cylinder zanurzony jest w kałamarzu z farbą. Obracając się, nadmiar farby, która pokrywa powierzchnię niedrukującą jest zbierany za pomocą tak zwanego rakla. Podłoże drukarskie (np. folia) dociskane jest do cylindra preserem.

KB Folie Polska Sp. z o.o. posiada w ofercie druk w technologii rotograwiurowej, zapewniający najwyższą jakość drukowanego projektu. Nasza flota maszyn jest wyposażona w 2 drukarki rotograwiurowe zdolne do obsługi aż dziesięciu kolorów. Rotograwiura ze względu na stabilność i wydajność procesu oraz wysoką rozdzielczość druku pozwala na uzyskanie efektu jakościowego, nieosiągalnego dla żadnej innej techniki zadruku opakowań giętkich.

Nasze linie technologiczne:

  • dwie nowoczesne drukarki rotograwiurowe do drukowania na foliach z tworzyw sztucznych i papierze
  • 10 stacji drukujących (10 kolorów)
  • maksymalna szerokość druku 1300 mm
  • maksymalna wysokość użytku (obwód cylindra) 920 mm
  • możliwość nakładania powłok cold-seal w linii (bez dodatkowego przelotu)
  • obie linie są skonfigurowane w opcji odwrócenia wstęgi na ostatnich sekcjach drukujących, co umożliwia aplikację cold-seal oraz nakładanie lakierów matowych, błyszczących i różnych rodzajów powłok w pokryciu całkowitym lub wybiórczym.

Druk rotograwiurowy wykonywany jest w naszym zakładzie produkcyjnym w Brzezinach.

Przygotowaniem cylindrów do druku rotograwiurowego zajmuje się nasz wieloletni partner firma Saueressig Polska, oddział Duchnów (wcześniej Wetzel Processing Group), którego fabryka mieści się zaledwie kilka kilometrów od naszego zakładu produkcyjnego. Bliskie umiejscowienie obu zakładów rozwiązuje wszelkie problemy logistyczne oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie zarówno dla nas jaki dla naszych Klientów.

Skip to content