Dyrektor ds. Rozwoju KB Folie Polska jako prelegentka podczas webinarium: PPWR w praktyce: Od teorii do wymagań biznesowych.

Już 13 maja w godz. 9:00-13:00, Małgorzata Szymczukiewicz – Dyrektor ds. Rozwoju KB Folie Polska będzie prelegentką podczas webinarium zorganizowanego przez stowarzyszenie Natureef: „PPWR w praktyce: Od teorii do wymagań biznesowych”.

Rozporządzenie PPWR stanowi jeden z najważniejszych aktów prawnych ostatnich lat, mający na celu zmianę podejścia do opakowań w całej Unii Europejskiej, kładąc nacisk na zrównoważony rozwój, recykling i minimalizację odpadów. Nadchodzące regulacje wymagają od przedsiębiorstw dogłębnego zrozumienia nowych przepisów i odpowiedniego przygotowania strategicznego.  Webinar Natureef to niepowtarzalna okazja, aby zrozumieć nadchodzące zmiany i ich wpływ na branżę opakowaniową i spożywczą.

Dzięki webinarowi uzyskasz odpowiedź na następujące pytania:

🔹 Gdzie PPWR lokuje się w przestrzeni prawnej, czasowej i kogo dotyczy?

🔹 Jak projektować opakowania zgodne z nowymi wymaganiami?

🔹 Które materiały opakowaniowe mają przed sobą przyszłość? 

🔹 Jak najnowsze technologie recyklingu wpłyną na rynek i projektowanie?

🔹 Jak zapewnić bezpieczeństwo chemiczne opakowań w kontekście PPWR?

Wśród prelegentów znajdą się następujący eksperci:

Dr inż. Karolina Wiszumirska z Natureef przybliży fundamenty PPWR: Gdzie rozporządzenie się znajduje w przestrzeni prawnej, kogo i czego dotyczy, jakie są jego kluczowe założenia i harmonogram obowiązywania. Omówi także relację PPWR z innymi regulacjami prawnymi i wpływ rozporządzenia na rynki poza UE.  W kolejnej części swojego wystąpienia prelegentka przedstawi zrównoważone projektowanie opakowań w świetle PPWR: wymagania dotyczące projektowania opakowań zgodnych z PPWR od 2030 r., w tym hierarchia zrównoważonego projektowania oraz dostępne narzędzia oceny opakowań nadających się do recyklingu.

Dr hab. inż. Patrycja Wojciechowska z Natureef oraz Dana Mosora z CEFLEX  omówią zaawansowany recykling mechaniczny, chemiczny i inne technologie oraz wymagania dotyczące recyklatów do kontaktu z żywnością.

Małgorzata Szymczukiewicz (KB Folie ), Marcelina Szweda (PDO), Monika Galińska (Sun Chemical), Jacek Nogacki (Chespa), Damian Jarzębowski (CDM Packaging ) przedstawią podzielą się swoimi spostrzeżeniami o adaptacji PPWR do portfolio firmowego.

Zarządzanie ryzykiem niezgodności w obszarze bezpieczeństwa materiałów do kontaktu z żywnością zaprezentuje Patrycja Wojciechowska, a w tym: kluczowe informacje o PFAS, olejach mineralnych, NIAS i innych substancjach. Dowiemy się, czy laboratoria są gotowe na nowe wymagania i jak projekt ScreenFood wspiera rozwój metod analitycznych.

Zapisy dostępne są pod linkiem:

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content